עבודה בחו"ל

מפת ארה"ב

עבודה בארה"ב
כל סוגי העבודות במקום אחד!
משרות בכל רחבי העולם!
ייעוץ והכוונה מהמומחים בתחום!
בואו לעבוד בצורה חוקית ומקצועית!
מפת ארצות הברית
אומת החלומות, הלא היא אמריקה, מביאה רבים להציץ על מפת ארה"ב בין אם את החולמים למצוא עבודה בארה"ב, לטייל בה וכד'. כתבה זו נועדה לסייע בקריאת מפת ארצות הברית. מדינת ארה"ב שבתוכה מצויות חמישים מדינות מהווה מוקד מרכזי עולמי מבחינות רבות כמו: תרבות, כלכלה, קידמה ועוד. כמו כן, מבחינה מעמיקה של מפת ארה"ב ניתן להבין כי מדובר ברפובליקה חוקתית וכן, בפדרציה.

יתרה מזו, רוב רובה של המדינה שהוא למעשה ארבעים ושמונה מדינות, מצוי במרכזה של יבשת צפון אמריקה. עוד עולה מהמפה כי גבולות ארה"ב הם: קנדה מהצד הצפוני, מקסיקו מהצד הדרומי, אלסקה מהצד הצפון מערבי והאוקיינוס האטלנטי מהצד המזרחי. המשך קריאה בכתבה ילמד אתכם עוד על מפת ארה"ב המרתקת.   

מדינות בארה"ב

כאמור לעיל, ישנן חמישים מדינות בארה"ב ולמען האמת רובן יפיפיות ומסקרנות, שהרי יש את ניו יורק התוססת בה חיי הלילה סוערים ומהנים, את קליפורניה בה החופש והליברליות מורגשים הרבה יותר ממה שניתן לתאר במילים, את פלורידה מדינת השמש העולה בה מצויות ערים מדליקות ומפורסמות דוגמת מיאמי ועוד. כעת, נחזור לבחינת מפת ארה"ב ונציג את גבולותיהן של אותן מדינות נבחרות.

כמו לכל מדינה, גם לניו יורק יש עיר בירה והיא נקראת אולבני. עוד עולה מן מפת ארה"ב הוא שניו יורק גובלת מהצד הצפוני עם שתי ערי קנדה והן אונטריו וקוויבק. כמו כן, מצדה הדרום מערבי גובלת ניו יורק עם פנסילבניה, מצדה הדרומי עם האוקיינוס האטלנטי וניו ג'רזי ומצידה המזרחי עם המדינות וורמונט, קונטיקט ומסצ'וסטס. בשלב זה נעבור למדינת השמש - פלורידה. ממבט מעמיק על מפת ארה"ב עולה כי פלורידה למעשה מהווה חצי אי בצפון מפרץ מקסיקו כאשר הנקודה הגבוהה ביותר בה היא בריטון היל. בנוסף, ניתן להבחין כי פלורידה מצדה המזרחי גובלת עם האוקיינוס האטלנטי.

יתרה מזו, מאחר וגם קליפורניה נחשבת למדינה נבחרת בארה"ב יש להתעכב עליה גם. מדובר במדינה שנמצאת בחוף המערבי של ארה"ב והגובלת מצידה הצפוני עם אורגון, מצדה הצפון מזרחי עם נבדה, מצידה הדרום מזרחי עם אריזונה ומצידה המערבי עם האוקיינוס השקט. יש לציין כי קליפורניה היא מבין המדינות המאוכלסות והגדולות ביותר בארה"ב. כמו כן, מבין עריה המפורסמות ניתן למנות את סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס.      

מפת ארצות הברית

יש לדעת כי ממבט בוחן על מפת ארצות הברית עולה כי מצויים בה נמלי ענק כמו נמל בולטימור, נמל בוסטון, נמל פילדלפיה, נמל ניו אורלינס ונמל ניו יורק, עניין שבוודאי תורם לטיבו של המסחר במדינה. כמו כן, מפת ארה"ב מעידה על כך שפני השטח של המדינה וכן, האזורים הגיאוגרפיים השונים בה למעשה מופרדים ע"י רכסי הרים. מבין רכסי ההרים המוכרים יש את הרי האפאלאצ'ים, הרי סיירה נבאדה, הרי הרוקי והרי הקסקייד.

כפי שצוין מקודם, רכסי הרים אלו מפרידים בין אזורי גיאוגרפיה שונים ובכדי לסבר את האוזן ולהבין טוב יותר את מפת ארה"ב מוטב לדעת כי האזורים הם: החוף הפסיפי, החוף האטלנטי, המערב התיכון, אגן המדבריות המערבי, הרי הרוקי, הרי הסיירה ורכסי האפאלאצ'ים. לסיום, מבט אחרון וכללי על מפת ארה"ב יכול ללמד כי בארה"ב ישנם אזורים מכלל הסוגים: מיוערים או חקלאיים, מישוריים, הרריים, מדבריים ועוד. מכאן שייתכן מאוד שהדעה הרווחת כי ארה"ב היא מדינה מלהיבה ומושכת, אכן נכונה.